שאלות ותשובות

לאיזה גילאים הקבוצות מיועדות?


הטיפול הקבוצתי במרכז חברותא מיועד לילדים מגן חובה ועד לנוער בחטיבת ביניים.
מה בדיוק קורה בקבוצה למיומנויות חברתיות?


הילדים מגיעים לקבוצה המונה כ - 10 ילדים ושתי מטפלות, בקבוצה מתקיים מפגש חברתי שמדמה את המציאות, כמו בחצר ביה"ס/גן או בשעות אחה"צ בגינה או בבית, תוך כדי פעילות חוויתית (הכוללת משחקים, אומנות ושיחה) נוצרות סיטואציות חברתיות טבעיות בין הילדים וכל ילד מביא את הדפוסים החברתיים שלו לתוך המפגש. כך למנחות יש הזדמנות בזמן אמת להתבונן מקרוב על הילד, ללמוד את דפוס ההתנהגות שגורם לו לקשיים חברתיים ורגשיים ובהתאם לכך להתאים את ההכוונה והטיפול. הרעיון הוא בעצם להעלות את המודעות של הילד לגבי ההתנהלות החברתית שלו, שיבין מה מועיל לו ומה לא, מה פוגע בו ואיך הוא יכול לקדם את עצמו, וכמובן בהתאם לכך גם לצייד אותו בכלים וכישורים חברתיים יעילים יותר להשתלבות חברתית.
איך אתן מצליחות לעשות את זה?


מעבר להכשרה המקצועית של המטפלות והניסיון הרב שלנו בטיפול קבוצתי, הילדים מרגישים בטוחים ומוגנים בקבוצה ואז הם יותר פתוחים לקבל משוב משאר הילדים ומהמנחות, דבר זה מאפשר להם להתאמן ולשכלל כישורים החברתיים ובעקבות זאת לעשות שינוים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים, בתוך הקבוצה וגם מחוצה לה.
איפה המרכז נמצא ואיך הוא נראה?


המרכז נמצא ברחוב בילו 20 בכפר סבא, הקבוצות פועלות בתוך מרחב גדול המתאים לעבודה קבוצתית, הוא בטיחותי, מאובזר במזרנים, פופים, כדורים, משחקים, תחפושות וחומרי יצירה.
איך מתבצע תהליך הכניסה לקבוצה?


תהליך הכניסה לקבוצה למיומנויות חברתיות כולל שני מפגשים פרטניים מקדימים, אחד עם ההורים והשני עם הילד וזאת לשם בדיקת התאמה לקבוצה, קבלת תמונה חברתית ורגשית של הילד והגדרת מטרות טיפוליות. לאחר שני מפגשים אלו הילד מצטרף לקבוצה. עלות כל פגישה מקדימה: 350 ש"ח. הקבוצות הטיפוליות שלנו פועלות באופן קבוע ללא הפסקה לאורך כל השנה, כאשר ילד משיג את המטרות הטיפוליות שלו, הוא מסיים וילד אחר נכנס במקומו לקבוצה. כך הילדים רוכשים מיומנות ולומדים גם כיצד להשתלב בתוך קבוצה קיימת ובהמשך התהליך כיצד לקבל ילדים חדשים.
כיצד ההורים שותפים בתהליך?


למרות שההורים לא נמצאים בעת המפגש הקבוצתי חשוב ביותר למען הצלחת הטיפול כי הם יהיו שותפים מלאים בתהליך הטיפולי של הילד וזאת על ידי הדרכות הורים. על מנת שגם להורים יהיו כלים וידע כיצד לעזור לילד, מתקיימות לפי הצורך הדרכות הורים פרטניות.
האם המטפלות בקשר עם שאר הגורמים החינוכיים והטיפוליים של הילד?


בהחלט כן, אם עולה צורך וההורים מעוניינים ומאשרים, המטפלות נפגשות או נמצאות בקשר טלפוני עם המורה/ גננת/ מרפאה בעיסוק וכל גורם טיפולי וחינוכי אחר, וזאת לשם קידום הילד והתהליך הטיפולי. מהניסיון שלנו ככל שיש יותר שיתוף פעולה בין כל הגורמים המטפלים בילד (הורים, מערכות חינוך וטיפול) כך יעילות הטיפול עולה וזמן הטיפול מתקצר.
כמה עולה קבוצה למיומנויות חברתיות במרכז חברותא?


טיפול קבוצתי: 880 ₪ לחודש עלות כל פגישה פרטנית לפני הכניסה לקבוצה: 350 ש"ח. עלות הדרכת הורים לפי הצורך: 350 ש"ח
כמה זמן אורך הטיפול כולו


מתוך הבנה כי לכל ילד יש מטרות טיפוליות שונות, קושי רגשי/ חברתי שונה וקצב התפתחות שונה בנינו את הקבוצות בחברותא כקבוצות רכבת. קבוצות רכבת אלו קבוצות שיש להן נקודת התחלה אך אין להן תאריך סיום, כל ילד נמצא בטיפול כמה זמן שהוא זקוק לכך וכשהוא השיג את מטרותיו הוא עוזב וילד חדש מצטרף. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של קבוצת רכבת שזה מאפשר לכל ילד לעבור את התהליך הטיפולי בקצב שלו מבלי לזרז אותו או להפסיק את הטיפול באמצע. מהניסיון הרב שצברנו בהנחיית קבוצות ילדים אנו מאמינות שעל מנת לעבור שינוי רגשי וחברתי משמעותי ועמוק נדרש לעתים תהליך הדורש זמן וסבלנות. הורים לילדים שהשתתפו בעבר בקבוצות טיפוליות קצרות מועד מבטאים פעמים רבות כשהם מגיעים אלינו את התחושה כי הילד עדיין לא השיג את המטרות הטיפוליות שקיוו להשיג. בקבוצת רכבת, כל הורה יכול לקחת את הזמן ולהחליט בעצמו ו/או בליווי מנחת הקבוצה באיזה שלב הילד השיג את המטרות הטיפוליות ויכול לסיים, ישנם ילדים שמסיימים תוך חצי שנה וישנם שזקוקים לשנה ומעלה. יתרון נוסף לקבוצת רכבת הוא שקבוצה מתמשכת עונה על צורך חברתי ממשי, הילדים הופכים להיות מאוד משמעותיים זה לזה, מרגישים פחות בודדים ויותר שייכים.
למי הקבוצות מתאימות?


לילדים ונוער המתמודדים עם קשיים רגשיים וחברתיים וזקוקים לחזק את אחד או יותר מהתחומים הבאים: ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת ליזום ולהשתלב חברתית, ויסות רגשי, שליטה עצמית, התמודדות עם גבולות וסמכות, תסכול וקונפליקטים, שיתוף פעולה, אמפתיה והתחשבות ברצונות אחרים, גמישות מחשבתית וחשיבה חיובית, ניתוח סיטואציות חברתיות, ביישנות בחברה.
האם ישנם החזרים כספיים מקופות חולים וביטוחים פרטיים?


במסגרת ביטוח ״מושלם״ של קופת חולים כללית, ניתן לקבל החזר של 109 ש״ח לפגישה לילדים מעל גיל 9.
לקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר לכללית מושלם *2700 או לשרית דינרי 052-8581746. לגבי שאר קופות החולים והביטוחים הפרטיים- מדיניות ההחזרים משתנה בין קופות החולים וחברות הביטוח השונות. אנו מפיקים חשבונית של טיפול רגשי על ידי עובדת סוציאלית קלינית וככל שטיפול זה מוכר בתוכנית ביטוח מסוימת, ניתן לעשות שימוש בחשבונית. מומלץ לברר זאת ישירות מול חברת הביטוח שלכם או קופת החולים. לקריאה נוספת בנושא לחצו כאן

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

מוזמנים להיות בקשר עם מרכז חברותא

052-8581746

רחוב בילו 20, כפר סבא

  • whatsapp
  • facebook-icon--basic-round-social-iconse

 כל הזכויות שמורות למרכז חברותא (2006)