מרכז חברותא  - כפר סבא

קבוצה למיומנויות חברתיות

 

לאיזה גילאים הקבוצות מיועדות?

הטיפול הקבוצתי במרכז חברותא מיועד לילדים מגן חובה ועד לנוער בחטיבת ביניים.

מה בדיוק קורה בקבוצה למיומנויות חברתיות?

הילדים מגיעים לקבוצה המונה כ - 10 ילדים ושתי מטפלות, בקבוצה מתקיים מפגש חברתי שמדמה את המציאות, כמו בחצר ביה"ס/גן או בשעות אחה"צ בגינה או בבית, תוך כדי פעילות חוויתית (הכוללת משחקים, אומנות ושיחה) נוצרות סיטואציות חברתיות טבעיות בין הילדים וכל ילד מביא את הדפוסים החברתיים שלו לתוך המפגש.

כך למנחות יש הזדמנות בזמן אמת להתבונן מקרוב על הילד, ללמוד את דפוס ההתנהגות שגורם לו לקשיים חברתיים ורגשיים ובהתאם לכך להתאים את ההכוונה והטיפול. הרעיון הוא בעצם להעלות את המודעות של הילד לגבי ההתנהלות החברתית שלו, שיבין מה מועיל לו ומה לא, מה פוגע בו ואיך הוא יכול לקדם את עצמו, וכמובן בהתאם לכך גם לצייד אותו בכלים וכישורים חברתיים יעילים יותר להשתלבות חברתית.

כיצד אנו מצליחות לעשות זאת?

מעבר להכשרה המקצועית של המטפלות והניסיון הרב שלנו בטיפול קבוצתי, הילדים מרגישים בטוחים ומוגנים בקבוצה ואז הם יותר פתוחים לקבל משוב משאר הילדים ומהמנחות, דבר זה מאפשר להם להתאמן ולשכלל כישורים החברתיים ובעקבות זאת לעשות שינוים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים, בתוך הקבוצה וגם מחוצה לה.

היכן זה מתקיים?

המרכז נמצא ברחוב בילו 20 בכפר סבא, הקבוצות פועלות בתוך מרחב גדול המתאים לעבודה קבוצתית, הוא בטיחותי, מאובזר במזרנים, פופים, כדורים, משחקים, תחפושות וחומרי יצירה.

איך מתבצע תהליך הכניסה לקבוצה?

תהליך הכניסה לקבוצה למיומנויות חברתיות כולל שני מפגשים פרטניים מקדימים, אחד עם ההורים והשני עם הילד וזאת לשם בדיקת התאמה לקבוצה, קבלת תמונה חברתית, רגשית והתנהגותית של הילד והגדרת דגשים ומטרות טיפוליות. לאחר שני מפגשים אלו הילד מצטרף לקבוצה.

הקבוצות הטיפוליות שלנו פועלות באופן קבוע ללא הפסקה לאורך כל השנה, כאשר ילד משיג את המטרות הטיפוליות שלו, הוא מסיים וילד אחר נכנס במקומו לקבוצה. כך הילדים רוכשים מיומנות ולומדים גם כיצד להשתלב בתוך קבוצה קיימת ובהמשך התהליך כיצד לקבל ילדים חדשים.

לקריאה אודות משך טיפול קבוצתי לחץ כאן. 

כיצד ההורים שותפים בתהליך?

למרות שההורים לא נמצאים בעת המפגש הקבוצתי חשוב ביותר למען הצלחת הטיפול כי הם יהיו שותפים מלאים בתהליך הטיפולי של הילד וזאת על ידי הדרכות הורים. על מנת שגם להורים יהיו כלים וידע כיצד לעזור לילד, מתקיימות לפי הצורך הדרכות הורים פרטניות או קבוצתיות. להמלצות הורים לחצו כאן

האם המטפלות בקשר עם שאר הגורמים החינוכיים והטיפוליים של הילד?

בהחלט כן, אם עולה צורך וההורים מעוניינים ומאשרים, המטפלות נפגשות או נמצאות בקשר טלפוני עם המורה/ גננת/ מרפאה בעיסוק וכל גורם טיפולי וחינוכי אחר, וזאת לשם קידום הילד והתהליך הטיפולי.

מהניסיון שלנו ככל שיש יותר שיתוף פעולה בין כל הגורמים המטפלים בילד (הורים, מערכות חינוך וטיפול) כך יעילות הטיפול עולה וזמן הטיפול מתקצר.  

כמה עולה קבוצה למיומנויות חברתיות במרכז חברותא?

  • טיפול קבוצתי: 880 ₪ לחודש 

  • עלות כל פגישה פרטנית לפני הכניסה לקבוצה: 350 ש"ח. 

ישנם החזרים כספיים לחברי כללית מושלם מגיל 9 ומעלה (יש לוודא זאת מול הקופה), ולחלק מחברות הביטוח הפרטיות.

להסבר מפורט לגבי ההחזרים ניתן להתקשר לשרית דינרי, 052-8581746

 

על מרכז חברותא ניתן לקרוא כאן